Warszawa
28/06/2026, 02:57
Clear sky
Clear sky
27°C
Ciśnienie: 1018 mb
Wilgotność: 48%
Wiatr: 1.5 m/s S
Opis: 0mm /2% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 4.8 m/s NNE
Opis: 0mm / 41% / Rain
Prognoza
30/06/2026
Dzień
18
Moderate rain
32°C
Wiatr: 5.1 m/s N
Opis: 2.5mm / 19% / Rain
 
Subskrybuj

Finisz budowy metra na Bemowo. Duże zmiany na Górczewskiej

Walec drogowy Dynapac zagęszczający asfalt podczas budowy drogi.
fot. ZDM, zdj. ilustrac.

Budowa metra na Bemowo jest na końcowym etapie. W związku z tym ruszają też prace na powierzchni. Budowniczowie wymieniają nawierzchnię ulicy Górczewskiej – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Jak informuje ZDM nawierzchnia uległa znacznej degradacji z uwagi na zwiększony ruch pojazdów budowy korytarza podziemnej kolei. Stąd od piątkowego wieczora budowniczowie metra zaczną wymianę nawierzchni ulicy Górczewskiej.

Dwa etapy prac

Remont podzielono na dwa etapy. Pierwszy – zaczyna się w piąek, 10 czerwca, od godz. 22. Potrwa  do wtorku, 14 czerwca, do godz. 4 rano. Budowniczowie metra wymienią nawierzchnię  na jezdni południowej (w kierunku Śródmieścia) na odcinku od ul. Konarskiego do Góralskiej. Z kolei na tym samym fragmencie na jezdni północnej (w stronę Bemowa) asfaltowanie przeprowadzą od środy, 15 czerwca, od godz. 22 do poniedziałku, 20 czerwca, do godz. 4. Na odcinku od ul. T. Krępowieckiego do ul. S. Konarskiego asfalt wzmcnią siatką szklaną, która wydłuży trwałość remontu. Ułożą ją między warstwami wiążącą a ścieralną. Podczas każdego z etapów, jedna jezdnia ulicy Górczewskiej będzie zamknięta, a ruch w obu kierunkach będzie obywał się sąsiednią.

Zmiany na jezdni południowej

Od piątku, 10 czerwca, od godz. 22 do wtorku, 14 czerwca, od godz. 4 rano jadący ul. Górczewską w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia zjadą na jezdnię północną na wysokości skrzyżowania z ul. S. Konarskiego. Przed samym skrzyżowaniem na drodze zostaną wygrodzone dwa środkowe pasy, pozostawiając dwa do jazdy – informuje ZDM. Ze skrajnego prawego pasa kierowcy skręcą w ul. S. Konarskiego (na południe), a ze skrajnego lewego pasa pojadą prosto. Będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Górczewskiej w ul. S. Konarskiego (w stronę ul. Bolkowskiej). Objazd do- tej części ul. S. Konarskiego będzie prowadził ulicami Górczewską, Powstańców Śląskich i Bolkowską. Na właściwą jezdnię kierowcy powrócą na wysokości ul. Góralskiej – podał ZDM.  Kierowcy jadący ul. Górczewską w stronę Bemowa powinni spodziewać się zwężenia „swojej” jezdni już od skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Piesi także muszą liczyć się z zamknięciem przejść przez ul. Górczewską. W takiej sytuacji będą kierowani do przejść sąsiednich.

Zmiany na jezdni północnej

Na jezdni południowej prace zaczną się w środę, 15 czerwca, od godz. 22. Potrwają do poniedziałku, 20 czerwca, do godz. 4. Jak informuje ZDM ty, razem zamknięta zostanie jezdnia w stronę Bemowa. Kierowcy w obu kierunkach pojadą już wyremontowaną jezdnią południową. Od skrzyżowania z ul. Księcia Janusza jezdnia północna Górczewskiej zostanie zwężona do dwóch pasów: lewoskrętu w ul. Góralską i pasa do jazdy prosto. Kierowcy zjadą nim na sąsiednią jezdnię. Dojazd do centrum handlowego możliwy będzie wyłącznie od strony Śródmieścia – jednym pasem. Z galerii handlowej będzie można wyjechać w obie strony na ul. Górczewską. Jadący od strony Bemowa będą mogli dojechać do sklepów przejazdem pod wiaduktem drogowym – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Zobacz także

Upały i nawałnice, nie tylko w pogodzie. Polityczne zawirowania w Warszawie, Polsce i na Świecie

Afrykańskie upały w mieście mogą być niebezpieczne, są komunikaty służb o zagrożeniach związanych z przegrzaniem. I o tragediach nad wodą. W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych utonięć na Mazowszu. W…

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…