Warszawa
28/06/2026, 11:03
Clear sky
Clear sky
35°C
Ciśnienie: 1019 mb
Wilgotność: 50%
Wiatr: 2.1 m/s SSE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
37°C
Wiatr: 5.7 m/s N
Opis: 0mm / 41% / Rain
Prognoza
30/06/2026
Dzień
07
Prognoza
33°C
Wiatr: 5.4 m/s N
Opis: 0mm / 18% / Rain
 
Subskrybuj

Trener Legii podjął decyzję. Artur Jędrzejczyk stracił ważną funkcję

Ognista piłka nożna
fot. Pixabay

Wszyscy kibice Legii z niecierpliwością  czekają na nowy sezon. Na razie nowy szkoleniowiec, Kosta Runjaic podjął ważną decyzję. Zmienił kapitana drużyny. Przestał być nim wieloletni reprezentant Artur Jędrzejczyk. Opaskę uzyskał Mateusz Wieteska. A jego zastępcą został Josue – poinformował portal Sportowe Fakty WP.

Zarówno Artur Jedrzejczyk, jak i Mateusz Wieteska są ze stołecznym klubem związani od lat. Obaj są reprezentantami Polski, choć Wieteska grał głównie w młodzieżówce, w pierwszym zespole zadebiutował w czerwcu. „Jędza” to weteran, w zespole Biało-Czerwonych rozegrał 40 spotkań, strzelił trzy gole, grał ba Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Ale ostatni raz koszulkę z orlem na piersi założył w 2019 roku, za kadencji Jerzego Brzęczka.

Artur Jędrzejczyk w Legii od 2006 roku

„Jędza” w Legii pojawił się w 2006 roku. Początkowo zaliczał wypożyczenia – do GKS Jastrzębie (sezon 2007/08), Dolcanu Ząbki (2008/09) i korony Kielce (2010). Potem stał się bardzo pewnym punktem Legii. Grał m. in. w sezonie 2011/12, gdy Legia wyeliminowała Spartaka Moskwa z eliminacji Ligi Europy a potem przebojem przeszła fazę grupową tych rozgrywek. W latach 2013-2017 byl w rosyjskim FK Krasnodar, skąd wrócił do Warszawy. Jędrzejczyk jest nominalnie środkowym obrońcą. Jednak jest też piłkarzem bardzo wszechstronnym. Często grywał też na prawej obronie, chociażby w kadrze Waldemara Fornalika, gdy zastępował Łukasza Piszczka. Z kolei u Adama Nawałki z musu wystąpił na lewej obronie. Spisał się doskonale, był podstawowym zawodnikiem drużyny, która na Mistrzostwach Europy we Francji dotarła do ćwierćfinału. Był też w kadrze na MŚ w Rosji w 2018 roku.

Mateusz Wieteska – w Warszawie już jako junior

Mateusz Wieteska ma 25 lat. Do Legii z Pogoni Grodzisk Mazowiecki przyszedł jeszcze jako junior, w 2010 roku. Bywał na wypożyczeniach w Dolcanie Ząbki (sezon 2015/16) i Chrobrym Głogów w 2017 roku. W sezonie 2017/18 grał w Górniku Zabrze. Od 2018 roku ponownie w Legii. Od lat grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. Był podstawowym zawodnikiem drużyny Czesława Michniewicza na ME do lat 21 w 2019 roku. W pierwszym zespole narodowym zadebiutował 14 czerwca w przegranym 0:1 spotkaniu Ligi Narodów z Belgią w Warszawie.

Czy zmiana kapitana wpłynie na grę Legii w przyszłym sezonie?

Zobacz także

Upały i nawałnice, nie tylko w pogodzie. Polityczne zawirowania w Warszawie, Polsce i na Świecie

Afrykańskie upały w mieście mogą być niebezpieczne, są komunikaty służb o zagrożeniach związanych z przegrzaniem. I o tragediach nad wodą. W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych utonięć na Mazowszu. W…

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…