Warszawa
28/06/2026, 11:04
Clear sky
Clear sky
35°C
Ciśnienie: 1019 mb
Wilgotność: 50%
Wiatr: 2.1 m/s SSE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
37°C
Wiatr: 5.7 m/s N
Opis: 0mm / 41% / Rain
Prognoza
30/06/2026
Dzień
07
Prognoza
33°C
Wiatr: 5.4 m/s N
Opis: 0mm / 18% / Rain
 
Subskrybuj

Zwyrodnialec przyjechał na Mazowsze i kopnął kota. Zwierzak STRACIŁ częściowo WZROK

Zrzędliwy szaro-biały kot na zewnątrz
fot. policja

Kolejne  bestialskie zachowanie wobec zwierząt na Mazowszu. Kilka dni temu kobieta żywcem zakopała szczenięta. W niedzielę zwyrodnialec w Ostrołęce kopnął wychodząc ze sklepu kota. Mruczek ma liczne złamania, częściowo stracił wzrok. Sprawca mieszka w innym województwie. 

O sprawie poinformowała mazowiecka policja. W minioną niedzielę służby prasowe ostrołęckiej komendy policji znalazły w mediach społecznościowych film, na którym zarejestrowano mężczyznę, który znęcał się nad zwierzęciem. Na nagraniu widać, jak mężczyzna po wyjściu ze sklepu z impetem kopnął kota. Jak relacjonuje policja siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna beztrosko wsiadł do auta i odjechał. Niestety w wyniku kopnięcia zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utrat wzroku. Znalazło się pod opieką weterynarza – relacjonuje mazowiecka policja.

Sprawca przyjechał z innego regionu

Po zdarzeniu policjanci z ostrołęckiej komendy policji, jeszcze przed przyjęciem oficjalnego zgłoszenia właścicieli czworonoga, rozpoczęli działania zmierzające na ustalenie tożsamości sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

W wyniku działań policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, prokuratury i dużego odzewu mieszkańców funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o przestępstwo mężczyzny. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Policjanci z Myszyńca pojechali do powiatu szczycieńskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Do policjantów 31-letni zwyrodnialec nie był już tak odważny. Gdy zobaczył funkcjonariuszy Na przeskoczył ogrodzenie z drutu kolczastego i  zaczął uciekać. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu. Zawieźli do ostrołęckiej komendy policji, osadzili w policyjnej celi. Sprawca usłyszy zarzut z Ustawy o ochronie zwierząt. Jak przypomina policja, zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie  w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce. Jak przypomina policja, zgodnie z art. 1.1 Ustawy o ochronie zwierząt: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę  i opiekę”.

RESZTA MATERIAŁU POD ZDJĘCIEM

Szaro-biały kot, polski policjant i podejrzany. Na mundurze policjanta widać „Policję”.
Kotek po lewej, policjantka ze sprawcą po prawej fot. policja

Apel o zgłaszanie bestialstwa wobec zwierząt

Przypominanie tego jest o tyle istotne, że ostatnio bardzo często dochodzi do przestępstw wobec zwierząt. Mieszkanka Boboszewa zakopała żywcem szczenięta. Nie pozwalała ich matce odkopać ich. Na szczęście pomoc przyszła w ostatniej chwili. Kobieta za swoje bestialstwo odpowie karnie.

Policjanci apelują o zgłaszanie wszelkich przypadków znęcania się nad zwierzętami. Przypominają, że informacje takie można przekazywać poprzez zakładkę „Zielona strefa”. Można ją znaleźć na stronie każdej komendy policji garnizonu mazowieckiego – podsumowuje policja.

Przeczytaj też:

https://telegraf24.pl/2022/07/05/zakopala-zywe-szczenieta-na-dzialce-ich-matce-nie-pozwalala-odkopac-dzieci/

 

 

Zobacz także

Upały i nawałnice, nie tylko w pogodzie. Polityczne zawirowania w Warszawie, Polsce i na Świecie

Afrykańskie upały w mieście mogą być niebezpieczne, są komunikaty służb o zagrożeniach związanych z przegrzaniem. I o tragediach nad wodą. W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych utonięć na Mazowszu. W…

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…