Warszawa
27/06/2026, 11:25
Clear sky
Clear sky
31°C
Ciśnienie: 1021 mb
Wilgotność: 55%
Wiatr: 2.3 m/s S
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 2.8 m/s SE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 5.1 m/s N
Opis: 0mm / 49% / Rain
 
Subskrybuj

Z pożyczonej broni strzelał do samochodów. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie

Dwóch mężczyzn w areszcie, eskortowanych przez policję przed budynkiem.
fot. policja

W czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę wzrosło zainteresowanie strzelectwem. Jednak o ile szkolenia wojskowe, czy korzystanie ze strzelnic są  rzeczą chwalebną, tak wykorzystanie broni do niszczenia cudzego mienia jest naganne. 31-latek pożyczył od kolegi wiatrówkę, ale zamiast iść ćwiczyć na strzelnicy postanowił ostrzelać okoliczne samochody. Złapali go przypadkowi świadkowie.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji około 2.00 w nocy ze środy na czwartek policyjna załoga z Targówka otrzymała informację o obywatelskim zatrzymaniu w dzielnicy. Świadkowie złapali mężczyznę, który miał strzelać z wiatrówki do zaparkowanych przy ul. Bolesławickiej samochodów. Jak relacjonuje policja, na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn, którzy przytrzymywali 31-latka. Wyjaśnili, że czekali w samochodzie na swojego pracodawcę i w pewnym momencie zauważyli idącego ulicą mężczyznę, który strzelał z wiatrówki do stojących tam pojazdów. Ich reakcja była natychmiastowa. Ruszyli w ślad za nim. Mężczyzna po pewnym czasie zmęczył się ucieczką i odłożył wiatrówkę na ziemię. Potem  oddał się w ręce goniących go mężczyzn. Ci pilnowali go do czasu przyjazdu patrolu Policji.

Funkcjonariusze ustalili właściciela ostrzelanej toyoty i poinformowali go o dalszym postępowaniu prawnym. Zatrzymali 31-latka, a wiatrówkę, którą jak się okazało, pożyczył od kolegi, zabezpieczyli jako istotny dowód w sprawie – informuje policja. Technik kryminalistyki wezwany na miejsce dokonał oględzin uszkodzonej toyoty i zabezpieczył ślady przestępstwa. Zatrzymany mężczyzna trafił do północnopraskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Właściciel toyoty złożył zawiadomienie, oszacował poniesione straty na kwotę prawie 10 tysięcy złotych. W czwartek policjanci przesłuchali zatrzymanego mężczyznę.  31-latek usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności – przypomina policja.

Zobacz także

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…