Warszawa
22/06/2026, 08:34
Partly cloudy
Partly cloudy
24°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 82%
Wiatr: 2.5 m/s N
Opis: 0mm /16% / Rain
Prognoza
23/06/2026
Dzień
07
Prognoza
26°C
Wiatr: 4.4 m/s NNW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
28°C
Wiatr: 4.1 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Co dziesiąte mieszkanie bez toalety. Urzędnicy: Bez remontu nic się nie zmieni

Przenośna toaleta obok przyczepy pokrytej graffiti w parku.
toi toi zdj. ilustr. Fot. Mohylek/Wikipedia By Mohylek z polskiej Wikipedii - Na Commons przeniesiono z pl.wikipedia., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7243893

Aż 10 proc. lokatorów mieszkań na Pradze żyje jak w serialu Świat według Kiepskich. Czyli nie posiada w lokalach WC. Nie brak lokali, w których nie ma łazienek. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu, a w środę audycję na ten  temat zrobiło Radio Dla Ciebie.

Rozgłośnia zapytała o sprawę Cezarego Szajewskiego, zastępcę dyrektora d.s. eksploatacji w dzielnicy Praga-Północ. Urzędnik przyznał, że co dziesiąte mieszkanie nie posiada własnego WC w mieszkaniu. I lokatorzy muszą korzystać z toalet w korytarzu. Zdaniem Szajewskiego, jedyną formą poprawy sytuacji jest generalny remont ze zmianą struktury budynku. „Przede wszystkim w ramach rewitalizacji realizowanej z całkowitym wykwaterowaniem budynku i wtedy już te lokale uzyskują status wyposażenia taki, jak na dzień dzisiejszy jest określony warunkami technicznymi przez prawo i przez prawo budowlane” – zapowiedział urzędnik. Rozgłośnia cytuje też mieszkańców, wśród których jedni domagają się rewitalizacji, a inni… wyburzenia budynków. Bo nie spełniają standardów. – Temat jest bolesny i ważny. Ale pomysły wyburzania budynków uważam za chore. Stare kamienice należy zrewitalizować i pozwolić ludziom dalej w nich mieszkać. Ale już z WC i łazienką. Wyburzenia starych kamienic byłoby zbrodnią na historycznej tkance miasta – nie kryje oburzenia pani Ania, czytelniczka „Nowego Telegrafu Warszawskiego”, mieszkanka Pragi.

(az, źródło: NTW, Radio Dla Ciebie)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…