Warszawa
22/06/2026, 10:07
Overcast
Prognoza
25°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 66%
Wiatr: 2.3 m/s NNW
Opis: 0mm /16% / Rain
Prognoza
23/06/2026
Dzień
07
Prognoza
26°C
Wiatr: 4.8 m/s NNW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
28°C
Wiatr: 3.8 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Bez dystansu, maseczki. Tłumy na Krakowskim

Nocny jarmark bożonarodzeniowy z altaną udekorowaną światłami i wieloma zgromadzonymi ludźmi.
fot. HK

Trwa epidemia, ludzie wciąż chorują i umierają, a co poniektórzy bawią się najlepsze. W miniony weekend tłumy ludzi odwiedziło Trakt Królewski. Samo w sobie nie byłoby to nic dziwnego. Rzecz w tym, że o zachowaniu dystansu nie myślał prawie nikt, a wiele osób nie zasłaniało też twarzy. – Spacer dobra rzecz, niektóre obostrzenia są bez sensu, ale jednak trochę rozsądku – maseczka, dystans – to by się przydało! – mówi jedna z naszych czytelniczek.

Nocny jarmark bożonarodzeniowy z altaną udekorowaną światłami i wieloma zgromadzonymi ludźmi.
fot. HK

W miniony weekend, pierwszy w 2021 roku wiele osób wybrało się na spacery. – Poszłam z dziećmi na Starówkę, potem Krakowskie Przedmieście. Spacer nie jest niczym złym, lekarze przecież go też zalecają. Nie zdziwił mnie fakt, że jest wiele osób – każdy chce zaczerpnąć powietrza, te miesiące w domach, niczym w klatkach to istny horror – mówi Paulina, 31-letnia mieszkanka Warszawy. – Ale zszokowało mnie jedno. Jeśli ludzie idą na spacery gdzieś poza miasto, nad Wisłę, gdzie nie ma nikogo, mogę zrozumieć złamanie zakazu noszenia maseczek – bo na powietrzu, w mało zagęszczonym miejscu, ten zakaz jest bez sensu. Ale tu nie tylko wiele osób nie zasłaniało twarzy, ale też nie trzymało dystansu. Ludzie gadają, mniejszych bądź większych grupkach, nie mają żadnej odległości. To brak odpowiedzialności! – denerwuje się kobieta. – Mnie samej to nie zagraża tak bardzo, bo ja i cała rodzina przeszliśmy COVID i w pierwszym okresie mamy przeciwciała. Ale nie wierzę w to, że wszystkie osoby bez maseczek chorobę  przeszły. Poza tym – my maseczki nosimy, z szacunku do innych – dodaje.

Helena Kunc

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…