Warszawa
26/06/2026, 12:55
Clear sky
Clear sky
30°C
Ciśnienie: 1017 mb
Wilgotność: 58%
Wiatr: 2.7 m/s NNE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
27/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 2.7 m/s SSE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
40°C
Wiatr: 4.2 m/s SSW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Wyrzucali pieniądze przez okno. Tak okradali ich złodzieje

Skutego mężczyznę eskortowali policjanci na dół schodów
fot. Policja

Fałszywi policjanci oszukiwali ludzi. Sprawiali, że pokrzywdzeni… wyrzucali pieniądze przez okno myśląc, że uczestniczą w akcji policji. W ten sposób pokrzywdzeni stracili nawet 330 tysięcy złotych. Policja rozbiła gang działający na terenia Warszawy, Pruszkowa, Kutna i Opola Lubelskiego. 

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji funkcjonariusze ustalili, że działająca na terenie Warszawy i okolic grupa może tym razem próbować oszukać mieszkankę Kutna. Policjanci udali się tam.  Na jednej z ulic zauważyli zaparkowaną skodę. Za kierownicą samochodu siedziała kobieta, do której po chwili w dużym pośpiechu dołączyła kolejna, po czym obie odjechały. Skierowały się autostradą A1, a następnie A2 w stronę Warszawy. Kryminalni udali się za samochodem.

Jednocześnie ustalili, że do Komendy Powiatowej w Kutnie wpłynęło zawiadomienie o oszustwie. Wynikało z niego, że jedna z mieszkanek wyrzuciła przez okno pieniądze, sądząc, że pomaga policjantom. W związku z tym kryminalni podjęli decyzję o kontroli kobiet poruszających się skodą. Podczas przeszukania samochodu na tylnym siedzeniu znaleźli czarną torbę, a w niej pieniądze – relacjonuje policja. Obie panie, 29- i 39-latka zostały zatrzymane. Wkrótce dołączył do nich partner jednej z kobiet, który przebywał w jednym z warszawskich hoteli. Policjanci w trakcie przeszukania zajmowanego przez niego pokoju znaleźli trzy telefony komórkowe.

Jak informuje policja, grupa w ciągu tylko jednego miesiąca dopuściła się kilkunastu oszustw. Działała w Warszawie, Pruszkowie, Kutnie, a nawet Opolu Lubelskim. Poszkodowani, przekonani, że pomagają policjantom, przekazali oszustom ponad 330 tysięcy złotych – informuje policja. Śledztwo prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Warszawa-Wola. Kobiety i ich 43-letni wspólnik usłyszały zarzuty oszustwa. Sąd aresztował całą trójkę na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do ośmiu lat więzienia, przypomina policja.

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…