Warszawa
27/06/2026, 15:51
Mainly clear
Mainly clear
34°C
Ciśnienie: 1021 mb
Wilgotność: 55%
Wiatr: 2.1 m/s SSW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 7.4 m/s SE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
37°C
Wiatr: 4 m/s N
Opis: 0mm / 39% / Rain
 
Subskrybuj

Zabił swojego gościa łomem. A potem jak gdyby nic poszedł do pracy

Policjant aresztujący podejrzanego w kajdankach
fot. Policja

Mieszkaniec domu jednorodzinnego w Ząbkach zajrzał do pokoju swojego współlokatora. Tego widoku nie zapomni chyba do końca życia. W pokoju leżały zwłoki nieznanego mu mężczyzny. Okazało się, że 46-letni współlokator zabił łomem 31-latka, który go odwiedził. A potem poszedł sobie do pracy.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji 27 kwietnia około godziny 20.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie dostał zgłoszenie, że w jednym z domów jednorodzinnych w Ząbkach, w pokoju leż na łóżku zakrwawiony mężczyzna. Zgłaszający tłumaczył, że nie zna ofiary, że nieznany mu człowiek znajduje się w pokoju współlokatora. Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji oraz załoga karetki pogotowi. Lekarz  stwierdził zgon mężczyzny – informuje policja.

Jak relacjonuje policja, wszystkie ślady z miejsca zdarzenia wskazywały na to, że doszło do zabójstwa. Policjanci wytypowali podejrzanego – 43-letniego lokatora domu.  Policjanci zatrzymali 43-latka w Warszawie, na terenie dzielnicy Targówek. W kompleksie leśnym znaleźli też narzędzie, które najprawdopodobniej mogło posłużyć mężczyźnie do popełnienia przestępstwa. Jak wynika z ustaleń policji, do lokalu na pierwszym piętrze w domu jednorodzinnym, w którym mieszkał 43-latek, przyszedł 31-latek. Między mężczyznami doszło do nieporozumienia, podczas którego gospodarz zadał gościowi cios w głowę tępym narzędziem. Gdy pokrzywdzony upadł, sprawca powtórzył tę czynność jeszcze dwukrotnie i „po prostu” wyszedł do pracy, pozostawiając ofiarę w pokoju. Po kilku godzinach denata leżącego na łóżku, znalazł mieszkający w tym samym domu współlokator.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa. Sąd aresztował 43-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pobawienia wolności. Policja zatrzymała też trzech mężczyzn, którzy mając wiedzę o przestępstwie nie zawiadomili organów ścigania – podsumowuje policja.

Zobacz także

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…