Warszawa
26/06/2026, 12:28
Partly cloudy
Partly cloudy
30°C
Ciśnienie: 1017 mb
Wilgotność: 58%
Wiatr: 2.7 m/s NNE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
27/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 2.7 m/s SSE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
40°C
Wiatr: 4.2 m/s SSW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Seria kradzieży w klubie sportowym. Policja złapala złodziejkę

Kobieta w kajdankach eskortowana po schodach przez inną kobietę.
40-letno kobieta okradała klub na Pradze

Okradała szafki w klubie sportowym na Pradze-Północ. Klientki straciły przedmioty i pieniądze o łącznej wartości 9 tysięcy złotych. Złodziejce grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji proceder trwał od 5 czerwca. W krótkich odstępach czasu ktoś włamał się do kilku szafek w damskiej szatni. Klientki traciły głównie portfele z gotówką, dokumentami i kartami płatniczymi. Jednej z nich złodziej ukradł też telefon komórkowy. W kolejnych dwóch przypadkach, klientki utraciły paszport i słuchawki bezprzewodowe. Łączna wartość strat, jakie poniosły wszystkie pokrzywdzone wyniosła prawie 9 tys. złotych – informuje policja. Kryminalni z komendy na Pradze Północ nawiązali współpracę z personelem obiektu. Dokładnie przeanalizowali zebrane w wyniku podjętych działań informacje.

Te ustalenia doprowadziły ich do 40-letniej kobiety, która była w klubie za każdym razem, kiedy dochodziło do kradzieży. Policjanci ustalili jej tożsamość. Kiedy 40-latka ponownie zjawiła się w obiekcie, policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali ją. Kobieta zaprzeczała temu, aby miała cokolwiek wspólnego z tymi zdarzeniami. Jednak policjanci bardzo szybko udowodnili, że kłamała. Przeszukali jej mieszkanie. Znaleźli w nim torbę sportową, która opatrzona była inicjałami jednej z okradzionych kobiet. W trakcie przeszukania operacyjni znaleźli również okulary należące do tej samej pokrzywdzonej – relacjonuje policja. 40-latka przyznała się w końcu do dokonania tych przestępstw. Wyjaśniła, jak pozbywała się zbędnych dokumentów, które znajdowały się w skradzionych portfelach. Policjanci sprawdzili wszystkie kosze na śmieci oraz studzienki kanalizacyjne, do których kobieta wrzucała niepotrzebne fanty. Do jednej ze studzienek trafił również skradziony w klubie telefon komórkowy, który kobieta bała się sprzedać – informuje policja. 40-latka usłyszała dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, z których dwóch dokonała w czynie ciągłym. Za te przestępstwa 40-latce może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina policja.

 

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…