Warszawa
27/06/2026, 23:27
Overcast
Prognoza
28°C
Ciśnienie: 1018 mb
Wilgotność: 48%
Wiatr: 2.2 m/s SE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 4.8 m/s NNE
Opis: 0mm / 39% / Rain
Prognoza
30/06/2026
Dzień
18
Moderate rain
32°C
Wiatr: 5.1 m/s N
Opis: 2.5mm / 27% / Rain
 
Subskrybuj

Od “palmy” do króla Zygmunta. Weekendowy deptak będzie dłuższy,. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście nieprzejezdne

Krakowskie Przedmieście znów deptkakiem, fot. ZDM

Już nie tylko Krakowskie Przedmieście ale i Nowy Świat w weekendy stawać się będzie deptakiem. Ulicami nie będą mogły jeździć samochody. A autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Jak przypomniał  Urząd Miasta, Krakowskie Przedmieście deptakiem stawało się w każdy weekend już od kwietnia. Od najbliższego weekendu, 4 czerwca, strefa bez aut obejmie też Nowy Świat na odcinku od ronda De Gaulle’a do Świętokrzyskiej.

Oznacza to, że piesi będą mogli w weekendy korzystać z deptaka na odcinku od „palmy” do kolumny Zygmunta na pl. Zamkowym. Jak przypomina ratusz, dla kierowców przez cały czas utrzymany zostanie przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem – bez możliwości skrętu. Na wszystkich wlotach Traktu Królewskiego będą ustawione betonowe bariery – informuje UM Warszawa. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą zamykane dla samochodów w każdy weekend w nocy z piątku na sobotę, a ruch ZTM przywróci w poniedziałki przed świtem.

Jak informuje ratusz w weekendy związane ze świętem Bożego Ciała oraz 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP) Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat deptakiem będą dłużej. W weekend po uroczystości Bożego Ciała i przed Świętem Wojska Polskiego Trakt Królewski stanie się deptakiem na dłużej. W weekend Bożego Ciała będzie to od samej uroczystości Bożego Ciała, czyli od 16 do 19 czerwca (linie nocne od nocy z 15 na 16 czerwca do nocy z 19 na 20 czerwca), a w sierpniowy długi weekend od 13 do 15 sierpnia (linie nocne od 12 do 13 sierpnia do nocy z 15 na 16 sierpnia).

Autobusy na objazdach

Zmiany dotyczą linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Jak informuje ratusz objazd deptaka w kierunku północnym, dla linii 116, 180, 222, 503, 518 i nocnej N44 został wytyczony ulicami przez Al. Jerozolimskie, Marszałkowską, Królewską, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha do Moliera i Senatorskiej. W drugą stronę autobusy tych linii pojadą przez Wierzbową, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie, Bracką do pl. Trzech Krzyży (linii N44 skręcą z Marszałkowskiej w Świętokrzyską) i dalej podstawowymi trasami. W analogiczny sposób, objazdem kursować będzie linia 111, która na swoją trasę wróci na pl. marsz. J. Piłsudskiego – informuje stołeczny ratusz.

Autobusy 128 i 175 do pętli pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Linie 106 w kierunku pętli Młynów pojedzie Świętokrzyską, Mazowiecką przez pl. S. Małachowskiego do Królewskiej. W drugą stronę z  ul. Królewskiej skręci na pl. S. Małachowskiego i do Mariensztatu dojedzie przez Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Autobusy linii 178, w kierunku Konwiktorskiej pojadą od Królewskiej przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, ul. marsz. F. Focha do Moliera, Senatorskiej i Miodowej. W przeciwną stronę linia pojedzie  przez Wierzbową, pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską, pl. S. Małachowskiego, Kredytową, Jasną do Świętokrzyskiej. Weekendowe wyłączenia potrwają do nocy z 23/24 października – podsumowuje ratusz.

Zobacz także

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…