Warszawa
27/06/2026, 09:58
Clear sky
Clear sky
30°C
Ciśnienie: 1021 mb
Wilgotność: 55%
Wiatr: 2.1 m/s SSE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 2.9 m/s SE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
25
Light drizzle
38°C
Wiatr: 7.6 m/s NNW
Opis: 0mm / 49% / Rain
 
Subskrybuj

Okradli go, gdy spał na przystanku. Wszystko nagrały kamery monitoringu

Wywiad z policją: podejrzany i funkcjonariusz przy biurku
fot. policja

 

Była noc z piątku na sobotę. Nietrzeźwy mężczyzna na ulicy Targowej czekał na przystanku. Jednak z uwagi na stan upojenia zasnął. Na jego szczęście był pod kamerą miejskiego monitoringu. O godzinie 1.40 w nocy z piątku na sobotę operator monitoringu zauważył, że do śpiącego człowieka podeszła podejrzana para – mężczyzna i kobieta. Okradli go. Operator natychmiast powiadomił patrol policji. Jak relacjonuje Komenda Stołeczna Policji, pracownik obsługujący kamery monitoringu miejskiego dokładnie zaobserwował moment kradzieży. W dodatku opisał wygląd sprawców i wskazał kierunek, w którym odeszli.Wywiadowcy niezwłocznie udali się w to miejsce.

Zauważyli siedzących na murku mężczyznę i kobietę.  Policjanci wylegitymowali ich. Na pytanie mundurowych czy torba jest ich własnością wyjaśnili, że ją znaleźli. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili jej zawartość. Wewnątrz były m.in. latarki, dezodorant, skierowanie lekarskie, karta magnetyczna ze zdjęciem i legitymacja honorowego dawcy krwi na nazwisko innego mężczyzny. Policjanci przeszukali okolicę i w jednym z koszy znaleźli portfel, a w krzakach obok dowód osobisty i kartę miejską należące do tego samego mężczyzny. W trakcie interwencji 32-letnia kobieta zwróciła również kartę bankomatową należącą do pokrzywdzonego. Jak informuje policja, mundurowi obudzili śpiącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Z łatwością rozpoznał swoją własność. Policjanci zatrzymali parę złodziei. 41-latek i jego 32-letnia partnerka noc spędzili w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Następnego dnia okradziony mężczyzna złożył zawiadomienie. Jak informuje policja, sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Praga-Północ.   Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…