Warszawa
27/06/2026, 13:03
Clear sky
Clear sky
33°C
Ciśnienie: 1021 mb
Wilgotność: 55%
Wiatr: 2.2 m/s S
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 2.8 m/s SE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
36°C
Wiatr: 5.1 m/s N
Opis: 0mm / 57% / Rain
 
Subskrybuj

Jest już sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gandhi/Hirszfelda. Powstaje kolejna

Nowoczesne budynki mieszkalne i przejście dla pieszych na skrzyżowaniu w mieście.
fot. ZDM

Jest już sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. I Gandhi przy ul. Hirszfelda. Trwa przebudowa ulic Gandhi z Rosoła – informuje Zarząd Róg Miejskich.

Jak przypomniał Zarząd Dróg Miejskich, budowa świateł na przejściu przez ul. I. Gandhi przy ul. L. Hirszfelda zakończyła się w ostatnim tygodniu kwietnia. GDDKiA wcieliła w życie projekt przygotowany przez ZDM na podstawie wyniku audytu przejść dla pieszych bez sygnalizacji w Warszawie. W 2017 r. audytorzy ocenili zebrę na 0 (przez północna jezdnię) i 1 (przez południową) w sześciopunktowej skali (0-5). Zarekomendowali właśnie budowę sygnalizacji. Teraz inwestycja została zrealizowana – informuje ZDM. Światła zostały wyposażone w akustyczne naprowadzanie i automatyczną detekcję pieszych. Tym samym sygnalizacja pracuje akomodacyjnie. Zielone światło dla samochodów gaśnie wtedy, gdy pieszy zbliży się do jezdni – pozwala to na zachowanie płynności ruchu. Ponadto została skoordynowana z pozostałymi w ciągu ul. I. Gandhi. Drogowcy poszerzyli też przejście, a obok pasów wyznaczyli przejazdy rowerowe. Połączone są one z ciągami pieszo-rowerowymi oraz parkingiem po północnej stronie ul. I. Gandhi. Dodatkowo po tej samej stronie drogowcy wyremontowali fragment chodnika.

To kolejny remont. Jak przypomina ZDM, od kilkunastu dni działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. I. Gandhi przy ul. L. Teligi. Trwa natomiast przebudowa skrzyżowania ulic I. Gandhi i J. Rosoła. Na obu widać już ślad nowych pasów do skrętu z I. Gandhi na J. Rosoła i odwrotnie – informują drogowcy. Po położeniu krawężników nadzorowany przez GDDKiA wykonawca rozpocznie prace związane z przygotowaniem podbudowy i asfaltowaniem. Układanie masy odbędzie się w jeden z weekendów (od piątku od godz. 22 do poniedziałku do godz. 6), najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca. Dokładny termin GDDKiA poda z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem – relacjonuje ZDM. Na skrzyżowaniu wykonawca przebuduję kanalizację deszczową. Sygnalizację świetlną dostosuje do obsługi ruchu w innym kształcie. Zakończenie prac drogowcy przewidują na połowę czerwca – podsumowuje ZDM.

Zobacz także

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…