Warszawa
27/06/2026, 04:41
Clear sky
Clear sky
22°C
Ciśnienie: 1021 mb
Wilgotność: 55%
Wiatr: 1.8 m/s SE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 5.6 m/s SE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
18
Moderate rain showers
39°C
Wiatr: 5.9 m/s N
Opis: 5.1mm / 49% / Rain
 
Subskrybuj

Ma być bezpieczniej. Ursynów z nową sygnalizacją świetlną

Zielony sygnał dla pieszych w nocy. Na sygnalizatorze widoczna jest nazwa „PODKOWA”.
fot. ZDM

Przejście dla pieszych przez ul. I. Gandhi przy ul. L. Teligi stało się bezpieczniejsze. Drogowcy zbudowali tam sygnalizację świetlną – informuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Jak informuje ZDM, drogowcy pracowali pod nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zainstalowała tam światła w ramach budowy południowej obwodnicy Warszawy.

Alternatywa dla tunelu

Budowa południowej obwodnicy Warszawy zakończyła się w grudniu zeszłego roku otwarciem tunelu drogi ekspresowej S2. Jeszcze zimą GDDKiA rozpoczęła przywracanie ulic do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji nie tylko nad podziemnym korytarzem, ale także na tych drogach w okolicy, które ze względu na roboty budowlane i objazdy były znacznie bardziej eksploatowane. W porozumieniu i koordynacji z ZDM miała więc za zadanie wdrożyć rozwiązania związane z nowym przeznaczeniem ciągu ulic J. Rosoła i I. Gandhi – przypomina ZDM. GDDKiA zobowiązała się, że obie ulice będą pełnić ważną rolę. Objazdu, w przypadku zamknięcia ruchu w tunelu. Dlatego wyposażenie przejść w sygnalizację było konieczne.

Zakonczona budowa przy Teligi

Zakończyła się budowa świateł na przejściu przez ul. I. Gandhi przy ul. L. Teligi. W 2017 r. audytorzy ocenili zebrę na 2 w sześciopunktowej skali (od 0 do 5) i polecili wybudować sygnalizację. W  tym przypadku jest najlepszym sposobem na uniemożliwienie kierowcom rozwijania nadmiernej prędkości – informuje ZDM. Sygnalizacja została wyposażona w akustyczne naprowadzanie i automatyczną detekcję pieszych. Tym samym pracuje akomodacyjnie. Zielone światło dla samochodów gaśnie wtedy, gdy pieszy zbliży się do jezdni – pozwala to na zachowanie płynności ruchu. Światła skoordynowano z pozostałymi w ciągu ul. I. Gandhi. Przy okazji poprawie uległa infrastruktura towarzysząca. Zamontowane zostały żółte płyty z wypustkami, ostrzegające osoby z dysfunkcją wzroku o zbliżaniu się do krawędzi jezdni – informuje ZDM.

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…