Warszawa
23/06/2026, 14:09
Overcast
Prognoza
25°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 3.6 m/s NW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.9 m/s NNW
Opis: 0mm / 2% / Rain
 
Subskrybuj

Stabilizacja? Zapomnijmy. Po pierwszym kryzysie (znów) zwolnili trenera

Czarno-biała piłka nożna w ruchu
fot. freeimages.com

Nie byłem wielkim fanem zatrudniania Czesława Michniewicza, choć doceniam jego warsztat. Nie jestem zwolennikiem jego zwolnienia. Nie, nie dlatego, że Legia przegrywa w lidze. Ale dlatego, że kluczową rzeczą jest moim zdaniem stabilizacja. W Legii za Mioduskiego jest z tym bardzo duży problem.

Był trenerem Jacek Magiera. Były piłkarz Legii, wieloletni trener akademii. W Legii uratował sytuację w Lidze Mistrzów, wyszedł z grupy do Ligi Europy. A w Ekstraklasie zdobył mistrzostwo. W kolejnym sezonie przyszedł kryzys i bach, trener zwolniony.

Potem byli Chorwaci bez warsztatu, niestabilny emocjonalnie (delikatnie mówiąc) Portugalczyk. Wreszcie Vuković, który sukces osiągnął. I tu właśnie zwolnienie było nieco kontrowersyjne. Ale – Michniewicz zdobył mistrzostwo w świetnym stylu. W Lidze Europy wygląda to dobrze.

Ok. W lidze – dramat. Ale czy to Michniewicz decydował o transferach? No właśnie nie. Tu zawalił prezes. Od początku widzieliśmy też brak chemii między trenerem a władzami klubu. Tak, tak, była ta ekipa bankietowa. Trener nie miał już w pewnym momencie wpływu na piłkarzy. Ale to też może być powodowane tym, że piłkarze mają świadomość, iż trener nie jest przez prezesa klubu kochani.

Generalnie – Legia kolejny raz zmienia trenera i to w czasie gdy ma fatalną pozycję w lidze i przed sobą decydujące mecze w pucharach. I ponoć teraz nowy trener ma być tymczasowy, tylko do końca rundy. Ale co, jeśli okaże się, że trener tymczasowy (czego życzymy) poprawi sytuację w lidze, wyjdzie z grupy w Lidze Europy? Zwolnią? A może zatrudnią noweg i ten nowy wtedy w Lidze Europy przegra a w Ekstraklasie też nie wygra?

Jedno jest pewne – strategii w działaniach prezesa nie widać. Co będzie dalej, zobaczymy.

 

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…