Warszawa
23/06/2026, 14:07
Overcast
Prognoza
25°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 3.6 m/s NW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.9 m/s NNW
Opis: 0mm / 2% / Rain
 
Subskrybuj

Warszawa w Polskim Ładzie. Białołęka, Saska Kępa i Targówek

Stosy złotych monet symbolizujące budżet.
fot. Freimages.com

Wiadukt nad Paryską na Saskiej Kępie, przedszkole przy Gilarskiej na Targówku/Zaciszu, sieć dróg na Białołęce – to stołeczne inwestycje, które dostały pieniądze w ramach Polskiego Ładu – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

MUW poinformował o programie Polski Ład na Mazowszu. Warszawa dostała 114 milionów złotych na modernizację wiaduktów drogowych nad ulicą Paryską. 30 milionów złotych trafi na budowę i wyposażenie przedszkola przy ulicy Gilarskiej na osiedlu Zacisze na Targówku. Przedszkole to jest częścią zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Gilarskiej. Środki pokryją też zagospodarowanie terenu. Z kolei Białołęka otrzyma  5 milionów złotych na poprawę układu drogowego  dzielnicy. Konkretnie na rozbudowę drogi powiatowej Kąty Grodziskie na odcinku ulica Zdziarska – ulica Berensona – informuje biuro pras. Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Łącznie na infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, sportową, edukacyjną w województwie mazowieckim z Rządowego Funduszu Polski Ład trafią prawie trzy miliardy złotych (konkretnie dwa miliardy, osiemset milionów złotych).

Oprócz wspomnianych dzielnic Warszawy, wsparcie trafiło też do innych miast województwa mazowieckiego. I tak Radom dostał 76 milionów złotych na rozbudowę i modernizację drogi wojewódzkiej ulicy Warszawskiej w Radomiu. Chodzi o odcinek od ronda NSZ do granic miasta.

Gmina  Zwoleń  otrzymała 9,5 mln. zł. Środki te trafią na budowę kompleksowej infrastruktury turystycznej w Zwoleniu. Konkretnie na budowę ścieżki dydaktyczno-ekologicznej nad Zwoleńką wraz zagospodarowaniem parku i terenu nad zalewem.

Z kolei do gminy Słupno  trafiło 8 mln zł. Środki przeznaczone są na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy. Kwotę 30 mln zł otrzymało Miasto Ostrów Mazowiecka na budowę i wyposażenie szkoły podstawowej i przedszkola publicznego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu i drogą dojazdową – informuje MUW.

(źródło: mat. pras.)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…