Warszawa
23/06/2026, 03:42
Clear sky
Clear sky
17°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 2.9 m/s N
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
28°C
Wiatr: 4 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
01
Clear sky
30°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Zły start ligi, nieźle w Europie. Cel: poprzez puchary do mistrzostwa Polski!

Zbliżenie na żółto-niebieską piłkę nożną z logo na panelu.
fot. Pixabay

Mistrzowie Polski źle zaczęli grę w Ekstraklasie, dobrze spisują się w Lidze Europy. I jesienią na tym powinni się skupić, bo w pucharach można zarobić kasę na kolejne transfery. A wiosną, we wzmocnionym składzie odrobić straty, zawalczyć o mistrzostwo. A może – jak się uda – grać na dwa fronty, także w pucharach.

Legia w Ekstraklasie przegrała aż cztery mecze, zajmuje dopiero 15. miejsce. Tuż nad strefą spadkową. Wrogowie stołecznej drużyny szydzą, że w lidze sezon jest zmarnowany. A fani bronią, że jak dopisać sześć punktów za zaległe mecze, to Legia będzie dużo wyżej. I to jest prawda. Ale też prawdą jest, że początek sezonu w Ekstraklasie jest dla legionistów przeciętny. Podopieczni Czesława Michniewicza przegrali jak dotąd z Radomiakiem w Radomiu, Wisłą w Krakowie, Śląskiem we Wrocławiu i Rakowem Częstochowa w Warszawie. Wygrali z Wisłą Płock przy Łazienkowskiej, Wartą w Poznaniu, Górnikiem Łęczna w Warszawie. A dwa mecze, z Zagłębiem Lubin i Termalicą Nieciecza zostały przełożone.

Jeśliby dodać zaległe punkty

Faktycznie – jeśliby legionistom doliczyć sześć brakujących punktów, byliby znacznie wyżej w tabeli. Na piątym miejscu. Przy ledwie czterech  punktach zajmowaliby pozycję w pierwszej ósemce. Ale mimo to, nawet zakładając wariant z dwiema wygranymi to wynik nieco poniżej oczekiwań. Podopieczni Czesława Michniewicza powinni być na pozycji pierwszej. Poza tym Legia przeszła do kolejnej rundy Pucharu Polski. Przede wszystkim bardzo dobrze zaczęła rozgrywki w Europie, awansując do fazy  grupowej Ligi Europy, a tam zaczynając  batalię od wygranej ze Spartakiem w Moskwie.

O co idzie gra

Wydaje się, że jesienią powinni się legioniści skupić na walce w Lidze Europy. Każdy punkt tam, to pieniądze na dodatkowy transfer. Jeśli nawet straty w Ekstraklasie po jesieni będą spore, ale zarobek z LE duży, czas zimą można wykorzystać na wzmocnienia i przygotowanie do gry na dwa fronty. Jeśli to się uda, wiosną mistrzowie Polski mogą i nadal godnie reprezentować nas  w Europie i odrobić straty w Ekstraklasie, walcząc o obronę mistrzowskiego tytułu. (az)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…