Warszawa
24/06/2026, 20:37
Clear sky
Clear sky
24°C
Ciśnienie: 1020 mb
Wilgotność: 64%
Wiatr: 2.4 m/s NNW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.3 m/s NW
Opis: 0mm / 2% / Rain
Prognoza
26/06/2026
Dzień
03
Mainly clear
32°C
Wiatr: 2.6 m/s NE
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Trzaskowski o Polskim Ładzie: A cierpią ludzie…

Zdjęcie mężczyzny w garniturze i krawacie, lekko uśmiechniętego.
fot. By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90848844

Opisywanie zmian zwanych „polskim ładem” słowem „ład” musi świadczyć o kompletnym oderwaniu autorów zmian od rzeczywistości. Albo ich wyjątkowo przewrotnym poczuciu humoru – napisał na „Facebooku” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podsumował na Facebooku pierwszy tydzień Nowego Roku 2022.

Oderwanie od rzeczywistości albo poczucie humoru

„Za nami tydzień Nowego Roku, a wraz z tym tydzień funkcjonowania zmian, które rząd postanowił nazwać „polskim ładem”. Sytuacja, z jaką mamy do czynienia w tych pierwszych dniach 2022 roku pokazuje dobitnie, że opisywanie jej słowem „ład” musi świadczyć o kompletnym oderwaniu autorów zmian od rzeczywistości. Albo ich wyjątkowo przewrotnym poczuciu humoru – napisał polityk. „Oto bowiem zmiany w systemie podatkowym, które dotykają milionów Polek i Polaków, są głównie źródłem wątpliwości, pozostających bez odpowiedzi pytań. A także problemów konkretnych ludzi. Zmiany, które rząd zachwalał jako „uproszczenie” systemu, które miały ulżyć większości Polaków jak dotąd skutkują przede wszystkim całkowitym chaosem. Gubią się w nim nawet pracownicy administracji skarbowej. A cierpią ludzie” – skomentował prezydent stolicy.

Odniósł się tu do obniżek pensji nauczycieli o kilkaset złotych.”Tradycyjnie rząd od początku zarzekał się, że po jego stronie żadnej winy nie ma. Najpierw rządzący zarzucali informującym o sytuacji nauczycieli mówienie nieprawdy i zarzekali się, że żaden nauczyciel i nie dostaje niższej wypłaty. Później było zwalanie winy na… księgowych. Dopiero na koniec pojawiły się zapewnienia o wyrównaniach, które mają wpłynąć na konta nauczycieli w przyszłości” – napisał Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem przerażający jest  „całkowity chaos, bałagan, coraz bardziej wyraźna niekompetencja i całkowita niezdolność do przeprowadzania poważnych zmian przez obecną ekipę rządząca.

Zmian nie można wprowadzać w ten sposób

Kompleksowa zmiana systemu podatkowego nie może być wprowadzona w taki sposób, jak wprowadzany jest „polski ład”. Przy prowizorycznych konsultacjach. Bez realnego wsłuchania się w głos ekspertów czy strony społecznej, a nawet w głos pracowników administracji skarbowej” – stwierdził Rafał Trzaskowski. „Premier Morawiecki odnosząc się do problemów związanych z „polskim ładem” powiedział ostatnio, że „błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi”. Patrząc na skalę chaosu jaką zaserwowano Polkom i Polakom(…) może jednak lepiej by było, gdybyście państwo już nic nie robili. A przynajmniej nie grzebali przy portfelach Polaków. One i tak już wystarczająco cierpią z powodu drożyzny i inflacji, którą miesiącami lekceważyliście” – podsumował prezydent stolicy.

(źródło: Facebook.com)

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…