Warszawa
23/06/2026, 18:40
Overcast
Prognoza
23°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 3.3 m/s N
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 3.7 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.5 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Szpital Praski nie przyjmuje pacjentów. Krytyczny poziom instalacji tlenowej

Zakrzywiony beżowy budynek na miejskiej ulicy, obok przejeżdżające samochody.
Szpital Praski fot. Adrian Grycuk/By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76458546

2 listopada Szpital Praski został placówką covidową. Po pięciu dniach nastąpiło przeciążenie instalacji tlenowej. Placówka wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów.

„128 pacjentów COVID+ na tlenie. Osiągnęliśmy poziom wydolności instalacji tlenowej. Strażacy z PSP przystąpili do prewencyjnego odladzania reduktora głównego i parownic” – napisała placówka w swoich mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że kilka dni temu szpital został przeznaczony w placówkę covidową.  Miało do niego trafić 270 pacjentów z COVID-19. Dziś przebywa tam 128 pacjentów z koronawirusem. I okazało się, że instalacja tlenowa osiągnęła krytyczny poziom wydolności. Po pięciu dniach   szpital przerwał przyjmowanie nowych pacjentów.

„Uprzedzaliśmy, że szpital nie jest w stanie przyjąć 271 pacjentów stricte covid+. Szacowaliśmy liczbę pacjentów covid+ na 80-100 (w zależności od rodzaju tlenoterapii). Dlatego pełni odpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie  pacjentów odwołaliśmy się od decyzji Ministra Zdrowia, który nakazał nam stworzenie szpitala covidowego, zamiast rekomendowanego  przez nas szpitala covidowego wielospecjalistycznego” – napisała we wpisie w mediach społecznościowych Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. „99 proc pacjentów szpitala to czysty covid, a nie leczenie chorób współistniejących. Straż  pożarna,  prewencyjnie dokonuje odszronienia parownic i reduktora głównego. Dziękujemy” – podsumowała na Facebooku.

Pod koniec października pacjentów przestał przyjmować Szpital Południowy.  24 października 2021 roku, w placówce padł rekord liczby przyjętych pacjentów – 270 osób. Z powodu ogromnego poboru tlenu instalacja  została uszkodzona – przypomnieli miejscy urzędnicy. jak informowal niedawno Urząd Miasta w placówce trwa budowa nowej niezależnej instalacji. Od piątku, 12 listopada Szpital Południowy planuje wznowić przyjęcia pacjentów zakażonych COVID-19.

(źródło: NTW, Facebook.com)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…