Warszawa
23/06/2026, 18:19
Overcast
Prognoza
23°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 3.4 m/s NNW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 3.7 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.5 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Nareszcie dobre informacje o „Borkosiu”. JEST LEPIEJ!

Entrance to the Military Institute of Medicine in Warsaw, Poland. "Wojskowy Instytut Medyczny" sign visible.
75-letnia pacjentka zmarła w szpitalu MON przy ulicy Szaserów. fot. Adrian Grycuk/Wikipedia By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48389359

Stan zdrowia Marcina „Borkosia” Borkowskiego poprawia się. Jak napisała w mediach społecznościowych  rodzina ratownika medycznego, przeszedł on ostatnią już operację. Powoli dochodzi do siebie.

Marcin „Borkoś” Borkowski to jeden z najbardziej znanych ratowników medycznych w Polsce. Poza pracą w pogotowiu niósł też pomoc jeżdżąc motoambulansem. 13 października podczas jednej z akcji jadąc motoambulansem zderzył się z samochodem osobowym. Był w śpiączce farmakologicznej, przeszedł kilka operacji. Internauci masowo wpłacali pieniądze i oddawali krew. Teraz nareszcie pojawiły się dobre informacje. „Stan zdrowia Marcina bardzo długo był ciężki i niejednokrotnie ulegał znacznemu pogorszeniu. Przeżyliśmy bardzo trudne chwile ale teraz śmiało możemy powiedzieć że JEST LEPIEJ! Marcin przeszedł ostatnią operację po której leki podtrzymujące śpiączkę zostały odstawione. Aktualnie, powoli dochodzi do siebie i potrzebuje jeszcze odpoczynku… Już teraz wiemy ze powrót do zdrowia i sprawności będzie wymagał wiele czasu. Jesteśmy przekonani ze już niebawem, „Borkoś” odezwie się do Was osobiście” – napisali bliscy „Borkosia” na Facebooku. „Borkoś” od lat  pracę ratownika medycznego w karetce łączył z wolontariatem – w wolnym czasie, o określonych godzinach jeździł na motorze i często potrafił jako pierwszy dotrzeć (unikając korków) na miejsce zdarzeń. Między innymi to „Borkoś” dotarł jako pierwszy pod most Grota Roweckiego, gdy doszło na  nim do makabrycznego wypadku autobusu, który spadł z wiaduktu (zginęła jedna osoba, było wielu rannych).

(źródło:  Telegraf24, Facebook.com)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…