Warszawa
23/06/2026, 20:01
Mainly clear
Mainly clear
22°C
Ciśnienie: 1023 mb
Wilgotność: 70%
Wiatr: 2.8 m/s NNW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
27°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.5 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Franciszkanin skatowany w parku. Zmarł po przewiezieniu do szpitala

Police tape with "POLICJA" text
fot. Piotr Łuczuk

Maksymilian Adam Świerżewski, franciszkanin z siedleckiej parafii o. Maksymiliana Kolbe nie zyje. Brutalnie pobili go nieznani sprawcy w parku w Siedlcach. Z urazami głowy zakonnik trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł. Miał 35 lat, od 16 lat był zakonnikiem, od 9 kapłanem. Trwa śledztwo w sprawie zbrodni.

W Dzień Niepodległości, w czwartek, 11 listopada około godziny 20.00 przechodzień w parku w Siedlcach zauważył leżącego człowieka. Mężczyzna był nieprzytomny, miał ślady brutalnego pobicia. Najprawdopodobniej leżał tam już od kilku godzin. Na miejsce przyjechały policja i pogotowie ratunkowe. Rannego ratownicy medyczni zawieźli do szpitala. Niestety, około godziny 3.00 nad ranem, w piątek 12 listopada skatowany mężczyzna zmarł. Jak się okazało, ofiarą jest ksiądz Adam Świerżewski, franciszkanin, znany pod zakonnym imieniem o. Maksymilian Maria. Informacje o śmierci zakonnika  potwierdzili franciszkanie. „11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16 roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach” – napisał w mediach społecznościowych ośrodek religijny „Niebo”.

Policja pracowała na miejscu zbrodni, prokuratura wszczęła śledztwo. Na razie nie wiadomo, o której godzinie dokładnie doszło do pobicia. Ciężko rannego zakonnika przechodzień znalazł około 20.00, ale wszystko wskazuje na to, ze mężczyzna leżał w parku przez dłuższy czas.

O. Maksymilian Adam Świerżewski miał 35 lat. Od 16 lat był w zakonie, 9 lat temu przyjął święcenia kapłańskie. Pochodził z diecezji łomżyńskiej, z parafii NMP Częstochowskiej w Szumowie. Posługiwał w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach.

(źródło: Zycie Siedleckie, Facebook.com)

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…