Warszawa
26/06/2026, 08:31
Clear sky
Clear sky
27°C
Ciśnienie: 1019 mb
Wilgotność: 48%
Wiatr: 2.4 m/s NE
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
27/06/2026
Dzień
04
Partly cloudy
36°C
Wiatr: 2.6 m/s SSE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
28/06/2026
Dzień
07
Prognoza
39°C
Wiatr: 3.1 m/s SSW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Czerwona latarnia bez szans w stolicy. Legia jak za dobrych czasów

Młody piłkarz Tottenhamu Hotspur w żółtej koszulce
Tomas Pekhart tu jeszcze w koszulce Tottenhamu. Po powrocie do Legii znów strzela jak przed laty fot. Autorstwa Sicknote10 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4522965

Pewnie, łatwo i przyjemnie – Legia Warszawa choć zaczęła mecz słabo, zdeklasowała Bruk-bet Termalikę Nieciecza 4:1. Świetnie zagrał Josue. Wreszcie przełamał się Pekhart. I w końcu drużyna z Łazienkowskiej przez większość spotkania (pomijając pierwsze dwadzieścia minut) zdecydowanie dominowała rywali. A co najważniejsze – oddaliła się od strefy spadkowej.

Poprzedni mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza legioniści zremisowali 0:0. Zaprezentowali się wtedy bardzo źle. A nastroje w klubie były fatalne. Od tego czasu wszystko się zmieniło. Mistrzowie Polski ograli Wisłę Kraków w lidze, w Pucharze Polski Górnika Łęczna, potem w lidze Śląsk Wrocław i znów Górnika. We wtorek legioniści rozegrali zaległy mecz z rundy jesiennej z Bruk-Betem.

Słaby początek, potem rozwiązał się worek z bramkami

Zaczęli bardzo źle. To goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z ich przewagi nie wynikało. Po około dwudziestu minutach gospodarze przejęli inicjatywę. A w 26 minucie Josue ładnym strzałem wyprowadził na prowadzenie podopiecznych Aleksandara Vukovicia. W 37 minucie po trójkowej akcji Slisza, Wszołka i Pekharta ten ostatni podwyższył na 2:0. Tuż przed przerwą na 3:0 po dośrodkowaniu Josue podwyższył Mateusz Wieteska. W drugiej połowie grę całkowicie zdominowali legioniści. Utrzymywali się przy piłce, próbowali podwyższyć wynik, a goście usiłowali jedynie im przeszkadzać. W końcu w 72 minucie błąd bramkarza Termaliki wykorzystał Pekhart. Czeski zawodnik przejął piłkę po nieudolnym wybiciu i strzałem z kilkunastu metrów zdobył czwartego gola. W końcówce bramkę honorową dla gości po stałym fragmencie gry zdobył Putiwcew.

Teraz będą schody 

Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 4:1. Mają na koncie 31 punktów i oddalili się od strefy spadkowej. Zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Bruk-Bet zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W sobotę legioniści zagrają z liderem PKO BP Ekstraklasy – Rakowem. A potem z Lechią Gdańsk, Lechem Poznań, Piastem Gliwice, Pogonią Szczecin. Wszystko to rywale z górnej części tabeli, przy czym Raków, Lech i Pogoń to zespoły bezpośrednio walczące o mistrzowski tytuł. W czterech ostatnich kolejkach mistrzowie Polski zmierzą się kolejno ze Stalą Mielec, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok i Cracovią.

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalika Nieciecza 4:1 (3:0)

1:0 Josue 26’

2:0 Pekhart 37’

3:0 Wieteska 45’

4:0 Pekhart 72’

4:1 Putiwcew 90’

Legia Warszawa: Cezary Miszta –  Mattias Johansson (74′ Artur Jędrzejczyk), Maik Nawrocki (23’ Lindsay Rose), Mateusz Wieteska, Filip Mladenović – Josue (74′ Patryk Sokołowski), Bartosz Slisz – Paweł Wszołek, Rafael Lopes (62′ Jurgen Celhaka), Maciej Rosołek (62′ Ernest Muci) – Tomas Pekhart

Bruk-Bet Termalika Nieciecza: Pawel Pauliuczenka – Filip Modelski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Dawid Domgjonas – Michał Hubinek, Piotr Wlazło (71’ Sebastian Bonecki) – Dawid Kocyła (46’ Kacper Śpiewak), Adam Radwański (84′ Veton Tusha), Artem Polarus (71’ Muris Mesanović) – Tomas Poznar (46’ Samuel Stefanik)

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…