Warszawa
22/06/2026, 23:13
Clear sky
Clear sky
21°C
Ciśnienie: 1022 mb
Wilgotność: 69%
Wiatr: 4.1 m/s NNW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
24/06/2026
Dzień
07
Prognoza
28°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.9 m/s NW
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

W tej lidze Legia ustawia i gromi. Wysoko ograła drużynę z Gdańska i jest druga w tabeli

Zużyta piłka nożna na zakurzonym boisku
fot. pixabay

Cztery mecze, cztery pewne wygrane. Piłkarze Legii Warszawa w Ekstraklasie Futsalu sezon zaczęli wyśmienicie. W ostatniej kolejce wysoko  ograli zespół AZS UG Futsal Gdańsk 3:0.

Drużyna Legii w piłce jedenastoosobowej świetnie radzi sobie w Lidze Europy. Awans do fazy grupowej, w grupie „C” ekipa z Warszawy jest liderem po wygranych ze Spartakiem w Moskwie i angielskim Leicester w Warszawie. Wyprzedza Spartak, Napoli i Leicester. W lidze polskiej jest niestety dużo gorzej. Na dziesięć kolejek trzy  zwycięstwa, pięć porażek, dwa spotkania przełożone. I po porażce z gdańską Lechią ledwie dwa punkty przewagi na strefą spadkową. Piętnaste miejsce w tabeli… Jeszcze początek sezonu, ale można mieć niedosyt. W pełni rekompensują to legioniści grający w… hali. W lidze futsalu odnotowali na razie komplet zwycięstw! Nie inaczej było w niedzielę.

Czwarta i pewna wygrana Legii

Drużyna z Warszawy  również mierzyła się z drużyną drużynę z Gdańska. Podejmowała zespół AZS UG Gdańsk. W 12 min. 55 sek. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Mariusz Milewski. Do przerwy utrzymało się skromne  1:0. W drugiej połowie w 16 minusie, 59 sek. na 2:0 podwyższył Mateusz Szafrański. Wynik ustalił Milewski (38 min. 06 sek.). Legia w lidze futsalu spisuje się doskonale. Jak dotąd wygrała wszystkie mecze. Legioniści pokonali GI Malepszy Futsal Leszno 4:1 w Warszawie, Dreman Opole Komprachcice w Opolu 3:0, Górnika Polkowice w Polkowicach aż 8:2. Teraz wygrali 3:0 z AZS UG Futsal Gdańsk.

Legia wygrywa na razie wszystko

Po czterech kolejkach legioniści zajmują drugie miejsce w tabeli futsalowej ekstraklasy. Pierwszy jest broniący tytułu Rekord Bielsko-Biała, który ma jednak jedno spotkanie więcej. Teraz legionistów czeka prawdziwy maraton meczów na wyjazdach. Już 9 października w Bielsku-Białej prawdziwy hit, spotkanie z liderem, drużyną Rekordu. Potem (weekend 16-17 października)  w Lubawie drużynę z Warszawy podejmie CS Constract. A w weekend 23-24 października legionistów czeka kolejny wyjazd. W Chorzowie rywalem będzie Clearex. Do własnej hali warszawski zespół wraca w ostatni weekend października. Legia zmierzy się z zespołem Fit-Morning Gredar Brzeg.

Zobacz także

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…

Sposoby na uniknięcie kontuzji. Jak grać nie robiąc sobie krzywdy

Sport to zdrowie, jak mawia tradycyjne porzekadło: „w zdrowym ciele…zdrowe cielę”.  Warto jednak mieć świadomość, jak trenować z głową. To znaczy tak, by mieć z tego przyjemność, pożytek i nie zrobić…