Warszawa
24/06/2026, 20:01
Clear sky
Clear sky
25°C
Ciśnienie: 1017 mb
Wilgotność: 38%
Wiatr: 2.7 m/s NW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.3 m/s NW
Opis: 0mm / 2% / Rain
Prognoza
26/06/2026
Dzień
03
Mainly clear
32°C
Wiatr: 2.6 m/s NE
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Jest maleńki. Walczy ze straszną chorobą. POMÓŻ STASIOWI

Zbliżenie na rączkę noworodka ściskającą miękki kocyk.
fot. Pixabay

URODZIŁ SIĘ 4 listopada. Walczy o życie ze straszną chorobą. I TY możesz POMÓC STASIOWI!

Staś ma dopiero dwa miesiące. Maleństwo walczy ze straszliwą chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni SMA. Liczy się każda pomoc. „Nowy Telegraf Warszawski” dołącza do apelu o pomoc Stasiowi. Można wziąć udział w zbiórce na Facebooku, na SIEPOMAGA, przekazać 1 proc. podatku, wysłać zwyczajny przelew (dane do pomocy pod artykułem!).

Staś urodził się w 4 listopada 2021 roku. Początkowo nic nie zapowiadało, że kolejne miesiące upłyną pod znakiem walki ze straszną chorobą. A jednak…

Straszna diagnoza

Diagnoza lekarzy nie pozostawiła złudzeń. Rdzeniowy zanik mięśni, SMA. „SMA1 to najgorszy typ tej śmiertelnej i podstępnej choroby, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni, związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Niestety, już teraz została zdiagnozowana u Stasia niewydolność oddechowa oraz znacznie obniżone napięcie mięśniowe. Jednak dzięki temu, że choroba została szybko wykryta, lekarze natychmiast mogli wdrożyć leczenie. Jeszcze w szpitalu synek otrzymał pierwszą dawkę specjalistycznego leku” – napisali rodzice Stasia.

Nasze życie zmieniło się w jednej chwili. Dom zastąpił nam szpital, a rodzinę i przyjaciół – personel medyczny, który widzimy częściej niż bliskich. Synek przyjmuje leki i jest poddawany intensywnej rehabilitacji, jednak mimo że tyle już przeszliśmy, to wciąż jesteśmy na początku naszej drogi (…) dla Stasia najlepszą formą leczenia będzie terapia genowa. Nasz synek jest jeszcze malutki i dzięki tej terapii istnieje duża szansa, że będzie normalnie rozwijającym się dzieckiem.

Konieczne wsparcie i rehabilitacja

Oprócz tego nasz syn potrzebuje jeszcze regularnej rehabilitacji, dalszych badań i specjalistycznego sprzętu medycznego. +Czas, to jego boimy się najbardziej. Każda uciekająca minuta, każda godzina może sprawić, że kolejne mięśnie naszego synka będą obumierać. To dlatego tak ważne jest szybkie podanie leku, rehabilitacje, konsultacje i  odpowiedni sprzęt medyczny. Niestety, koszty  są ogromne, a nasze oszczędności są już na wyczerpaniu… 

Nie pozostaje nam nic innego, jak prosić ludzi dobrej woli o pomoc. Pomóżcie nam zahamować galopujący postęp tej straszliwej choroby… – piszą rodzice Stasia na stronie www.siepomaga.pl

OTO JAK MOŻESZ POMÓC STASIOWI:

Po pierwsze:

Wsparcie na Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/stas-pucek

Po drugie:

TRADYCYJNY PRZELEW NA KONTO FUNDACJI:

Odbiorca: FUNDACJA DZIECIOM “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

  1. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 46007549 3994*

Tytułem:

40058 Pucek Stanisław-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Po trzecie:

Udział w AUKCJACH DLA STASIA:

https://www.facebook.com/groups/2417581001706979

Po czwarte:

UDOSTEPNIANIE POSTÓW, WYSYŁANIE ICH DO ZNAJMOWYCH:

Fanpage Stasia: https://www.facebook.com/STA%C5%9A-walka-z-SMA-106486545225757

(źródło: Facebook.com)

Baby Stanisław Pucek potrzebuje pomocy w leczeniu SMA. Przekaż 1% swojego podatku, aby pomóc.
fot. Facebook.com

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…