Warszawa
24/06/2026, 01:07
Clear sky
Clear sky
19°C
Ciśnienie: 1020 mb
Wilgotność: 64%
Wiatr: 2.8 m/s NNW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 3.5 m/s NNW
Opis: 0mm / 2% / Rain
Prognoza
26/06/2026
Dzień
07
Prognoza
31°C
Wiatr: 3.3 m/s NNE
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Przełom w sprawie bestialskiej zbrodni? Spalili ją żywcem, wciąż są bezkarni

Zaśnieżona polna ścieżka prowadząca do zimowego lasu.
fot. CBSP

1 marca mija kolejna, jedenasta rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej, bestialsko zamordowanej działaczki lokatorskiej. Śledztwo trwa. Centralne Biuro Śledcze Policji zwróciło się niedawno o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Jolanta Brzeska mieszkała w domu przy Nabielaka w Warszawie. Nie stałaby się osobą publiczną, gdyby okoliczności dziejowe nie zmusiły jej do stanięcia na czele walki o prawa lokatorów. Przestępcy, tak zwani „łowcy kamienic” przejmowali wtedy cenne nieruchomości na podstawie fałszywych pełnomocnictw od rzekomych spadkobierców przedwojennych właścicieli.

W rzeczywistości spadkobiercy często już nie żyli, a przestępcy zdobywali cenne nieruchomości. I zamieniali życie mieszkańców w piekło. Podnosili czynsz o kilkaset procent. Piłowali zamki w drzwiach, odłączali ogrzewanie, bądź prąd. Jolanta Brzeska stanęła na czele protestów lokatorskich. 1 marca 2011 roku została porwana a następnie bestialsko zamordowana. Spłonęła żywcem. Przez lata śledztwo nie przyniosło rezultatów, a na wstępnym etapie postępowania było szereg nieprawidłowości. Natomiast w ubiegłym roku Rada Warszawy przyznała Jolancie Brzeskiej tytuł Honorowego Obywatela Warszawy.

Policja szuka świadków zdarzenia 

Policja wciąż prowadzi śledztwo w sprawie tragedii. CBŚP w ubiegym tygodniu poprosiło o kontakt osoby, które we wtorek, 1 marca 2011 roku po południu spacerowały „Aleją Brzóz” w Lesie Kabackim. Życie straciła tam 63-letnia kobieta. Jak informuje CBŚP, policjanci wykonują czynności na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Śledztwo dotyczy śmierci kobiety, która straciła życie w Lesie Kabackim. Do zdarzenia doszło 1 marca 2011 roku, a ciało odnaleziono w „Alei Brzóz” w Lesie Kabackim.

Chodzi o sprawę Jolanty Brzeskiej – działaczki lokatorskiej, bestialsko zamordowanej. Kobietę spalono żywcem. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zauważyli spacerowicze. Sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały, że wiele osób zdecydowało się tego dnia na spacer w tej okolicy. „Spacerując w Lesie Kabackim być może zauważyłeś coś szczególnego, nietypowego albo wręcz odwrotnie – coś widziałeś, co dla Ciebie nie ma znaczenia, a dla nas może stanowić istotny szczegół! Jeżeli byłeś/byłaś tam w dniu – 1 marca 2011 roku – zadzwoń do nas pod numer telefonu (+48) 47-721-80-27” – apeluje CBŚP.

Zobacz także

Koszmarny wypadek w Śródmieściu. 70-latka uwięziona pod autobusem miejskim

Dramatyczny przebieg wypadku na ważnym śródmiejskim skrzyżowaniu. Starsza pani trafiła pod koła autobusu linii 111. Była uwięziona, by ją uwolnić konieczna była akcja straży pożarnej. Do bardzo groźnego wypadku doszło…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…