Warszawa
24/06/2026, 18:34
Clear sky
Clear sky
26°C
Ciśnienie: 1020 mb
Wilgotność: 64%
Wiatr: 3.3 m/s NW
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
25/06/2026
Dzień
07
Prognoza
30°C
Wiatr: 4 m/s NW
Opis: 0mm / 2% / Rain
Prognoza
26/06/2026
Dzień
01
Clear sky
32°C
Wiatr: 3.1 m/s NE
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

Początek roku z ogromnymi mandatami. 180 na godzinę, bez prawka, z promilami

Dwóch polskich policjantów na motocyklach
fot. Policja zdj. ilustr.

Kobieta mijała pojazd, który przepuszczał pieszego. Była pierwszą kierującą, która zapłaciła olbrzymi mandat, wg nowych zasad. W całej stolicy policjanci nałożyli już kilkanaście takich kar. Zapłacił mężczyzna, który mknął 160 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Ale nie on był rekordzistą. Policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał w Nowy Rok 180 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Pirat prawa jazdy nie stracił, bo go… nie miał.

W Nowy Rok wieczorem na Trasie Siekierkowskiej policja namierzyła pędzący z nieprzepisową prędkością samochód. Pojazd rozwinął prędkość aż… 180 kilometrów na godzinę. Policjanci go zatrzymali. Przebadali kierowcę automatem. Okazało się, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Co więcej, nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. „Kolejny kierowca zatrzymany na Trasie Siekierkowskiej. Tym razem pędził blisko 180 km/h, mając sądowy zakaz kierowania pojazdem i blisko 2 promile alkoholu w organizmie” poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Wynoszą one 1500, 2000 a nawet 2500 złotych. Najsurowiej karana ma być jazda „pod wpływem” oraz wszelkie wykroczenia mogące zagrozić pieszym. Pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad stołeczna policja już wystawiła kilkanaście ogromnych mandatów. Wpadł mężczyzna, który pędził mostem Siekierkowskim prawie 160 kilometrów na godzinę. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze nałożyli na pirata mandat w wysokości aż 2500 złotych. Kierowca stracił też prawo jazdy.

Ukarali też kobietę, która na ulicy Słomińskiego omijała pojazd, który zatrzymał się przepuszczając pieszego. To jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń, jednocześnie teraz bardzo surowo karane. Pech kobiety polegał na tym, że pojazd, który omijała był… oznakowanym radiowozem. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Wlepili kierującej mandat w wysokości 1500 złotych. Była to też pierwsza osoba ukarana mandatem wg nowych zasad. Jak informują policjanci, funkcjonariusze policyjnej grupy „SPEED” nałożyli kilkanaście mandatów po 1500 zł i 2000 zł.

 

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…