Warszawa
28/06/2026, 17:34
Clear sky
Clear sky
38°C
Ciśnienie: 1015 mb
Wilgotność: 27%
Wiatr: 2.5 m/s W
Opis: 0mm /0% / Rain
Prognoza
29/06/2026
Dzień
07
Prognoza
38°C
Wiatr: 5.3 m/s NNW
Opis: 0mm / 43% / Rain
Prognoza
30/06/2026
Dzień
18
Moderate rain
32°C
Wiatr: 5 m/s N
Opis: 5.1mm / 18% / Rain
 
Subskrybuj

„Król Artur” zakończył piękną karierę. Legia – Celtic 2:2

Bramkarz w żółtej koszulce krzyczy z frustracji
Artur Boruc grał i w Legii i w Celtiku Artur Boruc, fot. By Новикова Юлия - http://www.soccer.ru/gallery/14349, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11356214

Legia Warszawa zremisowała z Celtikiem Glasgow 2:2 w pożegnalnym występie Artura Boruca.

12 tysięcy kibiców przyszło na Łazienkowską obejrzeć pożegnalny mecz Artura Boruca. W pierwszej połowie „Król Artur” stał między słupkami zespołu gospodarzy. Pokazał klasę, szczególnie w 14 minucie gdy swoim firmowym „pajacykiem” uratował Legię przed stratą gola. Niestety, w 20 minucie bramkę dla Celtiku zdobył Hatate. W 43 minucie na 2:0 podwyższył Maeda. Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Jedynie szczęściu i dobrej dyspozycji Boruca legioniści zawdzięczali, że przegrywali tylko 0:2. Druga część to pokaz charakteru legionistów. Już w 46 minucie gola strzelił Maciej Rosołek. Na 2:2 wyrównał w 60 minucie Josue. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Symboliczne były występy bramkarzy. W pierwszej połowie bronił bohater wieczoru – Artur Boruc. Od 46 do 70 minuty między słupkami stał Kacper Tobiasz. Od 70 do 90 minuty Cezary Miszta. W samej końcówce ponownie pojawił się Król Artur, który zakończył swą bogatą i piękną karierę.

Artur Boruc grał w Pogoni Siedlce, Legii Warszawa, Celtiku Glasgow, w Serie A we Fiorentinie, w lidze angielskieh w Southamnpton i Bornemborough, po czym znów w Legii. 65 razy wystąpił w reprezentacji Polski. Bronił na MŚ 2006, ME 2008, był w kadrze na ME 2016 (ćwierćfinał).

https://telegraf24.pl/2022/07/20/holy-goalie-uhonorowanie-legendy/

Zobacz także

Upały i nawałnice, nie tylko w pogodzie. Polityczne zawirowania w Warszawie, Polsce i na Świecie

Afrykańskie upały w mieście mogą być niebezpieczne, są komunikaty służb o zagrożeniach związanych z przegrzaniem. I o tragediach nad wodą. W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych utonięć na Mazowszu. W…

Afrykańskie upały w stolicy. Ciężki weekend dla mieszkańców, ludzi i nie tylko ich

Lato dopiero się zaczęło, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas być może najcięższy czas. Afrykańskie upały dotarły do Polski, w tym do stolicy. Temperatura zbliża się do…

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…