Warszawa
25/06/2026, 00:03
Clear sky
Clear sky
23°C
Ciśnienie: 1018 mb
Wilgotność: 43%
Wiatr: 0.9 m/s E
Opis: 0mm /2% / Rain
Prognoza
26/06/2026
Dzień
01
Clear sky
32°C
Wiatr: 3.2 m/s NNE
Opis: 0mm / 0% / Rain
Prognoza
27/06/2026
Dzień
04
Partly cloudy
35°C
Wiatr: 2.2 m/s SSE
Opis: 0mm / 0% / Rain
 
Subskrybuj

GROCHÓW. Miała być nowa trasa i pętla. Jest objazd, a trasa będzie za tydzień

Czerwony znak stop na szarej ścianie
fot. Freeimages.com zdj ilustr.

Od poniedziałku 17 stycznia autobusy 311 miałypodjeżdżać na nową pętlę Kamionek, przy ulicy Podskarbińskiej. 

Autobus 311 miał od poniedziałku, 17 stycznia pojechać nieco zmodyfikowaną trasą, na nową pętlę Kamionek, przy Podskarbińskiej. Z powodu awarii gazowej i prac zmiany się opóźniły. Start nowej pętli nastąpi za tydzień. A teraz 311 jeździ objazdem.

311: GOCŁAW – … – Międzyborska – Podskarbińska – Stanisławowska – Terespolska –… – PRAGA-PŁD.-RATUSZ.

Nowa pętla Kamionek zostanie uruchomiona 24 stycznia. Miała być uruchomiona 17 stycznia.Od poniedziałku linia 311 miała jeździć na nową pętlę Kamionek na Podskarbińskiej. W piątek Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że zmiana się opóźni. Wszystko przez prace przy usuwaniu awarii sieci gazowej.

Autobus 311 to kluczowa linia dla Kamionka, Grochowa i Gocławia. Piątek, 14 stycznia miał być ostatnim na jej starej trasie. Autobus jeździł z Gocławia do ratusza Praga-Południe, gdzie nie czekając na petli zawracał. Teraz zyska swoją pętle na przy ulicy Podskarbińskiej.

Po zmianach, od 24 stycznia  stycznie, od początku kursowania dojedzie na nową pętlę. Zmieni się trasa linii:

311: GOCŁAW – … – Międzyborska – Podskarbińska – KAMIONEK (powrót: Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Grochowska)

Autobusy linii 311 będą kursować według nowego rozkładu jazdy.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, pętla Kamionek przy skrzyżowaniu ulicy Podskarbińskiej z Żupniczą została wybudowana przez dewelopera pobliskiego osiedla mieszkaniowego. Jak się chwali ZTM, są na niej nowoczesne wiaty, w których tablice z rozkładami jazdy podświetlają się dzięki energii z paneli fotowoltaicznych. Po zmierzchu włącza się też oświetlenie całej wiaty. Jeżeli nikt nie czeka na autobus, w użyciu jest 50 proc. mocy. Gdy pasażer wejdzie pod zadaszenie, automatycznie światło się rozjaśnia – informuje ZTM.

(NTW, ZTM)

Zobacz także

Sylwetki trawy pampasowej na tle jasnego słońca i błękitnego nieba.

UPAŁ, który może nas ZABIĆ. Pamiętajmy o zasadach, które chronią życie

Upieczenie się żywcem w samochodzie, śmierć w wyniku udaru bądź odwodnienia – to tylko niektóre zagrożenia, które czyhają na nas w upalne dni. Afrykański gorąc właśnie dotarł do Warszawy. Po…

Kelnerka przyjmująca zamówienie w restauracji za pomocą przenośnego tabletu do składania zamówień.

Technikum. Czy warto wybrać taką szkołę?

Szkoła, po skończeniu której absolwent otrzymuje maturę i konkretny zawód może być doskonałym wyborem dla osób z zainteresowaniami konkretnymi. Ukierunkowanych technicznie, predestynowanych do pracy z nowoczesnymi technologiami, maszynami. Ale bardzo…

Zbliżenie dłoni używających czerwonej poziomicy do układania płytek.

Szkoła zawodowa. Czy słusznie się jej wstydzą?

Szkoła branżowa I stopnia, czyli szkoła zawodowa. Jest to obciach czy może dobry wybór na dzisiejsze czasy? Tak, to może być dobry wybór, tylko oczywiście jak zawsze – nie dla…