Dramatyczny przebieg wypadku na ważnym śródmiejskim skrzyżowaniu. Starsza pani trafiła pod koła autobusu linii 111. Była uwięziona, by ją uwolnić konieczna była akcja straży pożarnej.
Do bardzo groźnego wypadku doszło kilka dni temu na skrzyżowaniu Andersa i Świętojerskiej. Jak relacjonuje straż miejska, przechodzień zaalarmował patrol z I Oddziału Terenowego o potrąceniu pieszej. Jak się okazało, starsza, około 70-letnia kobieta wpadła pod koła autobusu linii 111. Sytuacja na miejscu wyglądała dramatycznie, ponieważ poszkodowana była uwięziona bezpośrednio pod pojazdem. Kobieta była przytomna, lecz uskarżała się na bardzo silny ból w klatce piersiowej – relacjonuje straż miejska. Funkcjonariusze wezwali na pomoc pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Do czasu przybycia specjalistycznych zespołów ratunkowych, strażnicy miejscy monitorowali czynności życiowe poszkodowanej i utrzymywali z nią stały kontakt słowny. Strażacy, którzy przybyli na skrzyżowanie, zdołali bezpiecznie wydobyć poszkodowaną 70-latkę spod autobusu. Karetka zawiozła starszą panią do szpitala. Działania służb w miejscu wypadku trwały do późnych godzin wieczornych – podsumowuje straż miejska.



